شنبه, 29 مهر 1396

رو عنوان : عضو هیات رئیسه شورای عالی استان ها مطرح کرد:
عنوان : نشست آموزشی نحوه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی گامی برای شناساندن بیشتر شوراها به مردم و مسئولین/ تجربه و شخص مهندس چمران برای شوراها یك پتانسیل و ظرفیت است
کد خبر : ۱۳۴۵۸
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ 
ساعت : ۱۴:۲۸:۴۵

زهرا سلیمی اخگر نماینده استان همدان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها درخصوص ورود افراد متخصص به شوراها اظهارداشت: این مهم در شهرهای کوچک خیلی قابلیت اجرایی ندارد؛ ولی درشهرهای بزرگ و با جمعیت بالا می توان برنامه ای و آیتم هایی را قرار داد که ورود افراد به شوراها از متخصصین باشد.

 

 

وی در ادامه ازنقش مردم در انتخابات نیز سخن گفت و تصریح کرد: بایستی مردم در انتخابات با نگاهی تیزبینانه، منطقی و دقیق اداره شهرهای خود را به افراد متخصص و آزمون پس داده واگذار کنند و احساسی برخورد نکنند.

 

 

عضو هیات رئیسه شورای عالی استانها انتخاب شهردار را از وظایف مهم شوراها دانست و در این باره تاکید کرد:وقتی یک شهر شورای ناکارآمد انتخاب می کند؛ شهردار و مدیریت شهر نیز دچار مشکل خواهد شد.

 

 

اخگر افزود: شوراها نسبت به مجلس شورای اسلامی و سایر نهاد نو پاست و نیازدارد مورد توجه بیشتری قرار گیرد تا بتوانند به وظایف اصلی خود که در قانون اساسی به آن اشاره شده عمل کند.

 

 

به گفته وی؛ شورای عالی استانها نیز به عنوان بالاترین نهاد شورایی در کشورمی تواند در ارتقا جایگاه شوراها موثر باشد و با توجه به اینکه شورای عالی استانها توسط مهندس چمران اداره می شود و ایشان یک شخصیت ملی است؛ تجربه و شخص ایشان در شوراها یک پتانسیل و ظرفیت محسوب می شود.

 

 

عضوهیات رئیسه شورای عالی استانها با بیان اینکه سعی و تلاش مهندس چمران براین است که بحث های سیاسی به شوراها وارد نشود و در تصمیمات خود شایسته سالاری را لحاظ می کنند، عنوان کرد: طی یک سال اخیر برگزاری اجلاس جهانی شورا و شهرداران 2016 و برگزاری پنل های تخصصی که در حاشیه این اجلاس برگزار شد و خواهرخواندگی ها و سرمایه گذاری های که دراین اجلاس صورت گرفت و همچنین نشست آموزشی که قرار است فردا(15 آذرماه) با عنوان نحوه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برگزار شود از مهم ترین اقدامات شورای عالی استان ها است و این عملکردها توانست در یک سال اخیر جایگاه شوراها را بیشتر به مردم و مسئولین بشناساند.

پایان پیام/بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8