شنبه, 29 مهر 1396

عنوان : تسهیل جذب سرمایه های خارجی با همكاری شورای عالی استان ها و سازمان سرمایه گذاری وزارت اقتصاد و دارایی
کد خبر : ۱۳۴۵۳
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ 
ساعت : ۱۳:۵۰:۱
شورای عالی استان ها با همکاری سازمان سرمایه گذاری اقتصادی و فنی وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران برای تسهیل در جذب سرمایه گذار خارجی در شهرها همکاری می کنند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، صبح امروز در دبیرخانه شورای عالی استانها؛ جلسه مقدماتی برگزاری نشست شهرداران و شوراها پیرامون چگونگی جذب سرمایه های خارجی با حضور منصور روشناسی معاون اجرایی-اداری و کوروش عابدینی مشاور برنامه ریزی امور اقتصادیشورای عالی استان ها، ترک آبادی مدیر عامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و گودرزی معاون، آبتن مشاور عالی وی، بیگی مدیر کل منابع انسانی سازمان سرمایه گذاری اقتصادی و کمک های فنی وزارت اقتصاد و دارایی و خانم شکارچی رئیس آموزش این سازمان برگزار شد.

در پی برگزاری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 و متعاقب آن، نشست شهرداران و شوراها در تالار سراسری اجلاس، پیگیری های مستمری از طریق شورای عالی استان ها با برقراری ارتباط با نمایندگان میز شرکت های خارجی در ایران و همچنین دستگاه های مسئول جهت تسهیل در اجرایی کردن جذب سرمایه گذاری های خارجی در شهرداری ها به عمل آمد.

 

در پی این اقدامات؛ شهرداری ها می توانند سرمایه های جذب شده خارجی را در مسیر درستی به مرحله اجرا در آورند و فرایند ضابطه مندی در این خصوص طی شود. همچنین سرمایه گذاران خارجی تضمین و تعهد داخلی را در جهت سرمایه گذاری دریافت خواهند کرد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران متولی سرمایه گذاری تهران است، دبیر کلانشهرهای کشور نیز می باشد. لذا قرار بر این شد که نشست آموزشی فوق به میزبانی سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران و ارائه مباحث آموزشی و معرفی اساتید مجرب از سوی سازمان سرمایه گذاری اقتصادی و کمک های فنی وزارت دارایی، جلسه توجیهی در 26 آبان  در برج میلاد برگزار شود.

 

بر این اساس مقرر شد؛ در چارچوب تصمیمات متخذه، به شرکت کنندگان گواهی این دوره اعطا شود و هر سازمان نحوه کارکردهای مربوطه را به شرکت کنندگان آموزش دهند که در این رابطه نیز شورای عالی استانها فراخوان حضور شوراها و شهرداران را اعلام کند.

همچنین در ادامه این جلسه قرار شد که مسئولیت پیگیری استمرار این نشست ها با شورای عالی استانها و دبیرخانه دائمی با مسئولیت کلانشهر تهران باشد.

گفتنی است؛  این دوره های آموزشی هر سه ماه یک بار برگزار شود و همچنین جلسات هماهنگی سه تشکل شورای عالی استان ها، سازمان سرمایه گذاری،اقتصادی و کمک های فنی وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران به صورت ماهیانه برگزار شود.

 

در این راستا، مدیر کل منابع انسانی سازمان سرمایه گذاری اقتصادی و کمک های فنی وزارت اقتصاد و دارایی نیز برای همکاری در این امر را به صورت مستمر اعلام آمادگی کرد و سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران قول مساعد جهت تهیه مکان و انتقال تجربیات به شرکت کنندگان را داد.


شایان ذکر است؛ علاقه مندان می توانند علاوه بر کارگاه آموزشی نحوه جذب سرمایه های خارجی، روز های دوشنبه هر هفته برای بهره مندی از دوره های آموزشی سازمان سرمایه گذاری  در این سازمان حضور یابند.

پایان پیام/


بازگشت           چاپ چاپ         
 
شورای عالی استانها

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8